Lamp83

 Bülten 83  -  Site Haritası  -  Sıkça Sorulan Sorular  -  Arama  -  Ana Sayfa  
  
üzlerce yeni ürünün sergilendiği ‘Lamp 83 Showroom' unda ürünlerin yanı sıra aydınlatma teknolojisindeki gelişmelerin en yenilikçi uygulamalarını çalışır durumda görmek mümkün. Ülkemizde çok fazla kullanılmayan “aydınlatmanın dikkat çekici” özelliğini vurgulayan bu uygulamalar hakkında tecrübeli Lamp 83 kadroları ziyaretçilere ayrıntılı bilgi veriyorlar.

Firma Profili
Tasarım / AR-GE
Showroom
Kalite Anlayışı
Aydinlatma Hikayeleri
Arşiv
- Optimum
- Damra
- Lacoste
- Boyner
- Kiğılı
- Cacharel
- ZOO & CO
- Pierre Cardin
- Komşu Fırın
- Tekin Acar 2
- Levi's
- Samsung
- Polo
- LTB - İstanbul Forum
- Lotto - İstanbul Forum
- Faruk Güllüoglu Istanbul
- Komşu Fırın Suadiye
- Prenatal
- Boyner Sports
- Sanko Park
- Arçelik
- Flo
- Cosmo City Torium
- Loft Torium
- Colin's Marmara Forum
- Bir Fincan Kahve Sergisi
- Karaca
- Altınbaş
- LC Waikiki Akbatı
- Olive Farm Akbati
- Koleksiyon Mobilya Tarabya Kampüsü
- GAP Cevahir
- Karamela City's
- Puma Buyaka
- Bodrum Duty Free
- Robinson Club Nobilis
- Colin's Yenibosna Magazasi
- Koçak Gold
- Marks&Spencer Armada
- Arkadas Kitabevi
- Koleksiyon Mobilya - Izmit Mobesko Magazasi
Reklamlar

Bu uygulamalar;

• Renkli fluoresan lambalar ile RGB (Red-Green-Blue) renk değişim uygulamaları
• Renk değiştirebilen LED ler ile RGB uygulamaları
• Fiberoptik aydınlatma örnekleri ve Fiberoptik-RGB uygulamaları
• Renkli halojen lambalar, renkli metal halide lambalar

• Fiberoptik aydınlatma ile gökyüzü efekti
• Ve tüm bu uygulamaların dijital olarak bilgisayar ile kontrolü sonucu; (DALI = Digital Adressable Lighting Interface) dim edilmesi, renklerin birbirine karıştırılarak farklı renkler elde edilmesi, programlanarak günün farklı zaman dilimlerinde farklı renkler oluşturulması ve renkler arası yumuşak geçişler gibi avantajların sağlanmasıdır.


Genel olarak yukarıdaki uygulamalar ile “IŞIĞIN DİKKAT ÇEKİCİ ÖZELLİĞİ” ni ön plana çıkarmak ve neler yapılabileceğini göstermek amaçlı hazırlanmış bu uygulamaların mekanlarınıza adaptasyonu ile binalar, mağazalar, restaurant vb mekanlarınızı diğerlerinden farklılaştırmak ve ön plana çıkarmak, fark edilirliğini en yüksek düzeye çıkarmak mümkün.

RGB (Renk değişim) uygulamalarını birçok ışık kaynağı ile gerçekleştirmek mümkün, yandaki uygulamada 3 farklı renkte fluoresan lambanın geçirgen bir yüzeyin arkasında kullanılarak farklı seviyelerde dim edilmesi (her ayrı renkte lambanın farklı seviyede yakılması) ile farklı renkler elde edilmiş ve bu lambaların bilgisayar ile kontrol edilmesi ile renklerin belli bir zaman çizelgesi içinde yumuşak geçişlerle renk değiştirmesi sağlanmıştır.

Fiberoptik aydınlatma ile gerçekleştirilen aşağıdaki uygulama ile 40 cm x 40 cm boyutlarında küçük teşhir standlarının veya vitrinlerin renk değişimi ile nasıl dikkat çekici hale getirilebileceği çok net bir şekilde göz önüne seriliyor.

Konu hakkında daha fazla bilgi almak ve diğer uygulamaları çalışır durumda görmek için ‘Lamp 83 Showroom' unu (Kağıthane) ve bu showroom içerisinde yer alan özel bölümleri ziyaret etmek gerekiyor.

Lamp 83 Aydınlatma San. ve Tic. A.Ş. © 2007